Pomoc dla Olafa Maja

OLAF MAJ ZAKOŃCZYŁ LECZENIE JESIENIĄ 2014 ROKU. DZIĘKI UDANEJ OPERACJI USUNIĘCIA KOŚCI ZAINFEKOWANEJ NOWOTWOREM ORAZ SKUTECZNEJ CHEMIOTERAPII LECZENIE PRZYNIOSŁO REZULTAT POZYTYWNY.


Profesor Jerzy Maj, którego byłem uczniem i który często dawał mi w kość, gdyż nasze kontakty były stale spięciem wielkich osobowości, był nie tylko uczonym, który podniósł polską farmakologię do poziomu europejskiego, ale też człowiekiem empatycznym, chętnym do udzielania pomocy tym, którzy o nią prosili, nawet jeżeli nie był z nimi blisko związany. Szczególnie pomagał osobom dotkniętym chorobą, a dzięki swej niekwestionowanej pozycji i autorytetowi w świecie lekarskim jego interwencje były z reguły skuteczne, zwłaszcza, że Profesor nie poprzestawał na wyrażeniu prośby, ale regularnie dopytywał się o postęp terapii.

Teraz prawnuka profesora, 16-letniego Olafa Maja, dotknęło nieszczęście. Rozpoznano u niego nowotwór złośliwy kości udowej. Kuracja jest niezwykle kosztowna. Zwracam się zatem do Państwa z apelem o udzielenie pomocy, tym bardziej, że jakoś tak się złożyło, że prawnuk Jerzego Maja jest dzisiaj kuzynem mojego wnuka.

Darowizny można przelać przez portal siepomaga.pl — pieniądze nie wpadają w żadne niepożądane ręce, nie służą finansowaniu utrzymania struktur jakiejś podejrzanej fundacji, lecz idą prosto na leczenie chłopaka.

Jerzy Vetulani

Kraków, 28 marca 2014


SIEPOMAGA.PL — LINK

FACEBOOK — WALCZYMY RAZEM Z OLAFEM

https://vetulani.files.wordpress.com/2014/04/olaf.jpg


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: