Homini kontynuuje Opera Vetulaniana

Licząc na mój bliski koniec, wydawnictwo Homini postanowiło ratować od zapomnienia różne fragmenty mojej twórczości. Zachęcone sukcesem pierwszego tomu, wydaje obecnie kolejną pozycję Opera Vetulaniana zawierającą głównie wywiady i komentarze rozproszone w mediach.

https://vetulani.files.wordpress.com/2011/08/okladka-official.jpg


Książka wzięła tytuł od wywiadu, który Maria de Hernandez Paluch opublikowała jako Piękno neurobiologii w miesięczniku „Kraków”.

W tomie drugim, oprócz materii ściśle naukowej znajduje się również wiele materiału autobiograficznego, o który pytali moi rozmówcy, a także komentarze ogólne, jak np. Ciemno wszędzie o moich poglądach na reformę nauki w Polsce. Nie zabraknie w nim także kilku ciekawszych materiałów opublikowanych uprzednio na blogu, przeznaczonych – jak zauważa wydawca, Krzysztof Bielawski – dla tych osób, które nie posługują się internetem.

Książka ma się ukazać nakładem wydawnictwa Homini 15 sierpnia 2011 roku.

***

Piękno neurobiologii, mimo opóźnienia, już wkrótce powinno trafić na półki księgarń. Na oficjalnej stronie wydawnictwa Homini można znaleźć w wersji pdf dwa fragmenty książki oraz spis treści.

Reklama

~ - autor: vetulani w dniu 2 sierpnia, 2011.

Komentarze 3 to “Homini kontynuuje Opera Vetulaniana”

  1. Panie Profesorze……Jaki bliski koniec? Pozdrowienia z Warszawy.

  2. Proszę nie wpominać nawet o żadnym „bliskim końcu”! Pana książkę Mózg: problemy, fascynacje, tajemnice zacząłem dopiero co czytać i muszę powiedzieć że jestem naprawde dumny że mamy taką osobę jak Pan w naszej Polsce! Jak wyjdzie drugi tom to kupię od razu, bez zastanowienia.
    Pozdrawiam, mam nadzieję że Pan, Panie Profesorze, będzie się dobrze trzymał. :)

  3. Jesteśmy tak młodzi, jak młody jest nasz mózg. Dziękuję sobie, że spotkałam książkę Piękno neurobiologii… :-) Jest mądra, inspirująca i w jakże prosty sposób objaśnia zakamarki nauki… Dziękuję Panie Profesorze. Będę miała jeszcze jeden powód tęsknoty za Krakowem -》PAU. Pozdrawiam z Gdańska I.R.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: